O nas

Jeden razy dwa
Kim jesteśmy? Siostrami i najlepszymi przyjaciółkami. Każda z nas jest zupełnie inna, ale razem świetnie się uzupełniamy. Kochamy zdrowy styl życia, sport i góry. Czas spędzamy aktywnie – wędrujemy po nieodkrytych przez nas terenach, poznajemy nowych ludzi, a w zimie także jeździmy na nartach.  Pochodzimy z Bielska-Białej, lecz aktualnie obie mieszkamy we Wrocławiu, który stał się naszym drugim domem.
Starsza
Nazywam się Gosia. Jestem studentką Biotechnologii, na której zainteresowałam się wyrobem kosmetyków i otrzymywaniem naturalnych ekstraktów z roślin. Uwielbiam godzinami siedzieć w laboratorium i eksperymentować. W warunkach domowych samodzielnie tworzę maseczki do twarzy, ciała i włosów z owoców, warzyw i ogólnie tego, co mam pod ręką. A teraz chciałabym moimi przepisami podzielić się z Wami, aby Wasza skóra także była piękna i świetlista. Na co dzień lubię dobrą, domową kuchnię. Moją ulubioną potrawą są gołąbki i pierogi z jagodami. Mniam… Jestem także miłośniczką zdrowych słodkości (lodów, deserów, ciast i ciasteczek), które sama robię. Mogłabym je jeść w każdej ilości.
Baterie ładuję w górach, napawając się ich majestatycznością, wielkością i tajemniczym pięknem. W życiu stąpam mocno po ziemi, ale czasem lubię pomarzyć o dalekich podróżach w nieznane. 


Młodsza
Mam na imię Paulina. Jestem studentką Matematyki Stosowanej, miłośniczką gotowania, pieczenia, fotografii i balkonowego ogrodnictwa. Interesuję się grafiką, tworzeniem stron internetowych i designem. Działam także jako redaktor w uczelnianej gazecie. Wieczorami oglądam dobre filmy, słucham muzyki lub wychodzę na miasto ze znajomymi. W życiu mam swoje cele i marzenia do których dążę. Zawsze jestem ambitna i zdeterminowana, a porażki są dla mnie nauką na przyszłość. Wieczna optymistka zakręcona we własnym świecie. Wciąż uparcie wierzę, że pomimo wszystkiego życie jest naprawdę piękne! Lubię patrzeć na księżyc, oglądać zachody słońca, spacerować porankiem po pustej plaży i siedzieć w kuchni z kubkiem zimnej już herbaty.  Kocham wieczory, zimę i grube swetry. 
Gotuję prosto, szybko i smacznie. Szczególnie uwielbiam kuchnię włoską i meksykańską, dlatego nie brakuje u mnie wszelakich przypraw. Musi być świeżo, aromatycznie i kolorowo. I nigdy nie zrezygnuję z jedzenia lodów, oj nie…Smakowanie i satysfakcja to dla mnie największa przyjemność!


O blogu
Pomysł o założeniu bloga Ekocozy zrodził się bardzo spontanicznie. Design i wygląd bloga został stworzony w całości przez nas. Chciałybyśmy dzielić się z Wami przydatnymi i prostymi przepisami na zdrowy styl życia. Będzie tu trochę kuchni, trochę porad kosmetycznych, trochę tekstów o życiu, czyli wszystko to, co nas fascynuje i kręci! 
Skąd taka nazwa?
W naszym świecie EKO oznacza zdrowo i naturalnie, a COZY to przytulny. Tak oto powstał przytulny, zielony blog, a my zostałyśmy blogowymi kozami hasającymi po łąkach!

Życzymy miłej lektury, korzystajcie z przepisów, komentujcie i cieszcie się życiem!
Pozdrawiamy gorąco,
Gosia i Paulina

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Podziel się opinią, zadaj pytanie albo po prostu się przywitaj! :)